Přihlašování do projektu bylo uzavřeno, všechny podpořené školy obdržely informace o dalším postupu do e-mailu.

Letní kempy v Jablonném v Podještědí sklidily obrovský úspěch

24. 9. 2021

Naše škola naplnila dva Letní kempy po 20 dětech. Byli to převážně žáci druhých ročníků, menší část z prvních ročníků a dvě děti ze třetího ročníku.

O kempy byl velký zájem, myslím si, že bychom naplnili i další kemp. Žáci zažili mnoho aktivit, které je obohatily. Posílili vztahy mezi sebou, procvičili učivo, obnovili pracovní návyky, zasportovali si, výletovali,... Z výpovědí dětí si kempy báječně užily.

Dopoledne se vzdělávali - procvičovaly učivo především z češtiny a matematiky. K dispozici měli pracovní listy, bavila je práce s tablety, počítači, interaktivním displejem a mobily. Žáci především procvičovali učivo, ale také vyhledávali informace, např. o včelkách, vodních živočiších, o historii města, jak se starat o školní zahradu během letních měsíců. V kuchyňce využili matematické aplikace - vážení, příprava perníkového těsta, počítání gramů a upečených výtvorů. Pod rukama jim vznikaly hezké vykrájené postavičky - to  byl pro děti hezký zážitek.

Odpolední program byl volnočasový, ale také vzdělávací. Děti měly hezký zážitek u pana včelaře, kde se dozvěděly mnoho informací. Zahrály si na včely - každý měl svou úlohu, jako je včelí královna, dělnice, létavky, uklízečky, strážkyně, krmičky, trubci... Moc si to užily, hra byla velmi emotivní. Dalším nezapomenutelným zážitkem bylo objevování vodních živočichů na Mokřadech v jedné tůni, kde žáci nalovili plno druhů, děti to velmi bavilo. Nebáli se jít do vody a lovit.

Asi největším potěšením byla pro ně olympiáda - atletické disciplíny, ve kterých si změřili své síly. Bylo ještě několik dalších aktivit, jako byla stopovaná, na zahradě hledali a plnili úkoly, putování po naučné stezce, výprava za piráty a hledání pokladutáborák, střelba ze vzduchovky, týmové hry, turistika. V závěrečném hodnocení Letních kempů ze strany dětí byla samá pozitiva.

Petr Kopřiva, ředitel školy

 

Zpět