Přihlašování do projektu bylo uzavřeno, všechny podpořené školy obdržely informace o dalším postupu do e-mailu.

Enormní zájem provázel i Letní kemp v Rokytnici s Orlických horách

30. 9. 2021

Letní kemp 2021 proběhl v naší škole od 16. do 20. srpna 2021. Do projektu se přihlásilo 18 žáků prvního stupně, první tři dny se účastnilo 16 dětí, ve čtvrtek a v pátek 17.

V programu Poznej naše město a okolí jsme dali prostor místně zakotvenému učení. Ve vzdělávací části jsme se zaměřili na spolupráci ve skupinězjišťování a zpracování informací o historii místa, o tradicích, řemeslech a přírodě. Děti navštívily Informační centrum v Rokytnici v O. h., Miniarboretum LČR na Panském Poli, Chráněné dílny Kopeček v Bartošovicích v O. h., Království sov v Králíkách, rozhlednu na Suchém vrchu. To vše se zapojením metody CLIL - navštívila nás teta z Ameriky, která děti zapojovala do anglické konverzace v běžných činnostech.

Ve volném čase jsme se věnovali sběru lesních plodůtvoření v keramické dílně, pečení jablečného koláče, józe smíchu, zpívání s kytarou, četbě, rybolovu, turistice, plavání, zahradním a míčovým hrám. Děti po čtyři dny sbíraly informace a zážitky, aby je v pátek společnými silami prezentovaly ve vlastním informačním centru. Závěr kempu patřil celotýdennímu hodnocení, rozdání upomínkových předmětů a táboráku u rybářské chaty.

Cílem programu bylo naplnit kemp zážitkyumožnit dětem setkání s kamarády, spolupráci ve skupině a individuální činnosti. Propojit vzdělávací aktivity s volnočasovými tak, aby bylo vzdělávání hrou. Letní kemp odprezentujeme na webových stránkách naší školy, 24. srpna 2021 vyšel článek v Orlickém týdeníku a další vyšel v Horském kurýru. Rádi bychom uspořádali kemp i v dalším roce, ev. ve více skupinách. Letos jsme nezvládli pokrýt zájem.

Ludmila Hamáčková, vychovatelka školní družiny
Veronika Doležalová, pedagog 1. stupně

 

Zpět