Přihlašování do projektu bylo uzavřeno, všechny podpořené školy obdržely informace o dalším postupu do e-mailu.

Žáci v Havlíčkově Borové si užili hasičskou přednášku i výlet do zoo

20. 8. 2021

Týdenní Letní kemp se konal od 26. do 30. července 2021. Tohoto týdenního Letního kempu se zúčastnilo 15 žáků z prvních a druhých tříd ze Základní a Mateřské školy Havlíčkova Borová.

První vzdělávací den se žáci podívali do Zoo v Jihlavě, kde si zahráli pohybové hry a upevnili si poznatky o zvířatech. Druhý vzdělávací den se týkal více kultury: tento den se žáci podívali na Zelenou horu ve Žďáru nad Sázavou. Zde nás čekala prohlídka Zelené hory a krátký výklad o historii. Druhý den byl pro žáky také zajímavý tím, že jsme se vydali po stopách Michala Olšiaka a navštívili jeho tři sochy.

Třetí den byl zaměřený na bezpečnost a integrovaný záchranný systém. Žáci se zúčastnili zajímavé přednášky v hasičské zbrojnici v Přibyslavi, kterou vedli profesionalní hasiči. Poté jsme se přesunuli na policejní stanici, kde si žáci upevnili nové poznatky o nehodách, které můžou člověka potkat. V tento den nechybělo ani dopravní hřiště, kde jsme si mohli vyzkoušet nehody u přechodů a také si zde zajezdili na koloběžkách. Odpoledne nás ještě čekala zajímavá přednáška od záchranářů a o Oslíkovi Jarmilovi.

Čtvrtý vzdělávací den byl v duchu spíše kulturním. S žáky jsme navštívili Lipnici nad Sázavou, kde jsme se byli podívat na zdejší hrad. Nechyběl ani krásný výklad a pověst o tomto hradu. Po prohlídce jsme vyrazili do lesa, kde jsme viděli skály, ve kterých jsou vytesány ucho a pusa. Tento den jsme zakončili přednáškou o vodících psech a canisterapii, kterou si mohli žáci vyzkoušet. Poslední den jsme se vydali do Havlíčkova Brodu, kde jsme nejprve navštívili Štáflovu chalupu a poté se vydali do planetária. Tento den jsme zakončili v Havlíčkově Borové, kde jsme se vydali po stopách Karla Havlíčka Borovského.

Každý den měli žáci připravené pohybové aktivity a pracovní listy týkající se daného tématu.

Ludmila Smejkalová, vychovatelka školní družiny

 

Zpět