Přihlašování do projektu bylo uzavřeno, všechny podpořené školy obdržely informace o dalším postupu do e-mailu.

Jak si děti užily 2 kempy na ZŠ Hejnice

25. 8. 2021

Na začátku srpna se na ZŠ Hejnice uskutečnil projekt dvou Letních kempů organizovaných ve spolupráci s Asociací školních sportovních klubů. Čtyřicet přihlášených žáků bylo rozděleno do dvou skupin podle ročníků.

Skupina mladších se skládala z žáků prvního, druhého a třetího ročníku. Byli to vděční posluchači, sportovci a zvědavci, kteří se do programu přiměřenému jejich věku, s radostí zapojovali. Prošli si různými sportovními aktivitami jako např. minigolf, venkovní posilovna, přírodní překážky, sportovní a pohybové hry, soutěže družstev, překážkové dráhy venku i v tělocvičně. Sportovní aktivity završili dětskou atletickou olympiádou. V rámci turistického výletu navštívili arboretumlesní divadlo a skalní vyhlídku. V Liberci zavítali na komentovanou prohlídku do ZOO, na interaktivní prohlídku galerie, při které sami vytvářeli zcela originální umělecká díla, nebo do vědecko-zábavního centra pro nejmenší - IQ Parku.

Je obdivuhodné, s jakým nasazením a zanícením se ti nejmenší zhostili všech aktivit, které jsme pro ně během letního kempu připravili.

Skupina žáků od čtvrtého do osmého ročníku si vyzkoušela různé sportovní aktivity jako fotbal, "holomajznu", basketbal nebo horolezení. Během programu si prošli Jizerské hory jako turisté a mohli se naučit pracovat s buzolou a mapou. Na kolech poté absolvovali téměř 40 km dlouhou vyjížďku po obcích Frýdlantska, při které měli příležitost dozvědět se zajímavé místopisné údaje a navštívit skanzen v Jindřichovicích. Velmi zajímavými informacemi se žáci obohatili při návštěvě ZOO Liberec, kde byli provázeni doslova "vševědoucím" zaměstnancem. V rámci prohlídky nám bylo umožněno nahlédnout i do kuchyně, kde se připravují pokrmy pro zvířata. Většina žáků se vůbec poprvé v životě seznámila s krásnou budovou Severočeského muzea v Liberci a jeho expozicemi, po kterých nás ochotně provedli místní zaměstnanci. Vrcholem pak byla páteční návštěva oblíbeného vědeckého centra IQ Landia.

Děkujeme přihlášeným žákům, kteří někdy museli náročný program doslova přežít. Věříme, že si všichni účastníci našich kempů odnesli mnoho zážitků a poznatků.

Petr Sýkora a Marcela Hmirová

 

Zpět