Přihlašování do projektu bylo uzavřeno, všechny podpořené školy obdržely informace o dalším postupu do e-mailu.

Letní kempy na ZŠ Englišova ve znamení sportu, přírody a médií

2. 9. 2021

Dva letní kempy se uskutečnily v rámci projektu MŠMT a pod organizační taktovkou Asociace školních sportovních klubů ČR na ZŠ Englišova v Opavě.

Čtyřicítka dětí prvního a druhého stupně absolvovala ve dnech 9.-13. srpna dvě pětidenní soustředění. Holky a kluci prošli zábavnou formou programy volnočasových a vzdělávacích aktivit, upevňovali sociální vazby a navazovali nová přátelství.

Olympijské hry a média byly hlavním tématem letního kempů mladších dětí prvního stupně. Děti propojily nastavené aktivity tematicky s olympijskými hrami v Tokiu a sedmou velmocí, kterou reprezentují média. V rámci sportovních aktivit děti hravou formou soutěžily v disciplínách Olympijského víceboje, absolvovali atletickou průpravu a vyzkoušeli si většinu míčových her. V mediální oblasti si prošly televizní školou, ve které si vyzkoušely před kamerou, jak se dělají reportáže, rozhovory, ankety a zpravodajství.

Další program kempu tvořila jazyková komunikace, kdy si upevňovaly znalosti z angličtiny formou kvízu, hádanek a křížovek. V oblasti společensko-vědomostní děti absolvovaly animační program v Domě umění na téma "Za tajemstvím soch Kurta Gebauera", dozvěděly se na výstavě Slezského zemského muzea o nejvýznamnějších osobnostech města Opavy a zasoutěžily si na dendrologické stezce. Velký úspěch mělo také povídání o Japonsku, které pořádalo letošní letní OH. Seznámily se s jeho historií, tradicemi a naučily se základní slova v japonštině.

Vyvrcholením kempu pro všechny děti byla beseda s účastníkem olympijských her v Tokiu, opavským basketbalistou Jakubem Šiřinou. Dozvěděly se spoustu zajímavostí o průběhu, atmosféře olympiády, zápasech národního týmu a besedu zakončila autogramiáda.

Starší děti druhého stupně v průběhu týdne poznávaly pamětihodnosti, zvláštnosti a zajímavosti v okolí svého bydliště. Navštívily např. zámek Hradec nad Moravicí, unikátní stavbu Weisshuhnův kanál a hlavu si trochu zamotaly v kukuřičném bludišti. Své volnočasové aktivity rozvíjely hlavně ve sportovních, tanečních, pohybových a rukodělných aktivitách. Z těchto aktivit jmenujme míčové hry, atletické disciplíny, kolo, cvičení s hudbou, plavání, práce s přírodním materiálem.

Děti si oba kempy moc užily a jejich spokojenost byla veliká.

Pedagogové: Drahomír Streit, Anežka Bindrová, Michal Škrabal, Eva Kociánová, David Bednář, Vladěna Hrbáčová

 

Zpět