Přihlašování do projektu bylo uzavřeno, všechny podpořené školy obdržely informace o dalším postupu do e-mailu.

Dny plné sportu i vzdělávání na ZŠ Jiřího z Poděbrad ve Frýdku Místku

9. 9. 2021

Ve dnech 9. až 13. srpna 2021 proběhl program v rámci projektu Letní kempy, kterého se s velkým nadšením účastnili naši žáci ZŠ Jiřího z Poděbrad.

Celý program měli možnost absolvovat v krásném prostředí obce Bílá v Moravskoslezských Beskydech. Žáky čekal bohatý program, který obsahoval velké množství vzdělávacích a volnočasových aktivit.

V rámci vzdělávacích aktivit žáci navštívili naučnou Pašeráckou stezku i Obůrku v Bílé. Žáci se zde mohli zapojit do diskuze, kdy hlavním tématem byla environmentální výchova. S chutí se žáci pouštěli i do sportovních aktivit. Z míčových her nemohla chybět házená a fotbal. V lese si zahráli různé pohybové hry jako schovávanou či šiškovou válku. Při vylepšování obratných cvičení jsme pro žáky připravili lekci gymnastiky, dále si mohli vyzkoušet dnes velmi oblíbenou silově-dynamickou tabatu.

V našem programu samozřejmě nesměly chybět ani důležité kompenzační a regenerační cvičení. S velkým potěšením musíme říct, že program měl velký úspěch a obrovské nadšení. Pozitivního hodnocení jsme se dočkali jak od žáků, tak od rodičů. Všichni si velmi chválili variabilitu a pestrost celého programu.

Martin Pomichálek, pedagog 2. stupně

 

Zpět