Přihlašování do projektu bylo uzavřeno, všechny podpořené školy obdržely informace o dalším postupu do e-mailu.

Děti ze ZŠ Seč cestovaly v rámci Letních kempů na tajuplný ostrov

21. 9. 2021

Letní kemp na ZŠ Seč proběhl ve dnech 16. až 20. srpna s nesl název Cesta na tajuplný ostrov. Zúčastnilo se ho 26 dětí z různých tříd.

Cílem našeho kempu byla především podpora zájmu o vzdělávání, znovuzískání motivace k učení, propojení formálního i neformálního vzdělávání formou her, kvízů, soutěží, skupinové práce i vrstevnického učení.

První den se děti rozdělily do 5 skupin složením slova CESTA, a tak vytvořily týmy z různých tříd. Potom svým podpisem potvrdily naše společná pravidla. Děti se během týdne dostaly do Singapuru i na Kokosové ostrovyPoznávaly místní flóru i faunu, zažívaly spoustu legrace při pohybových hrách, učily se být dobrými parťáky svým kamarádům. Před samotným letem je čekalo rozluštění tajné šifry z ostrova, vyplnění cestovního pasu, namalování týmové vlajky i výroba batikovaného šátku jako poznávacího znamení.

V průběhu celého týdne si prověřily své fyzické síly. Čekal na ně trénink pilota Gabaty, kde se ukázala jejich vytrvalost, obratnost, mrštnost, rychlost, ale i soustředění. Kromě tréninku pohybových dovedností si vyzkoušely jízdu na jednokolce, skákání na hopsadle, míčové hry, hod na discgolfový koš, stolní tenis a další. Všechny nás pobavila týmová štafeta Jedeme na Kokosové ostrovy a běhací hra Nosíme vodu na ostrov.

Předposlední den byl výletní. Děti poznávaly krásy obory Slavice a život na Babiččině dvorečku. Poslední den se seznámily s knihou kaligrafie a vyzkoušely si psaní redisperem a tuší. Ze všech svých prací si vytvořily vlastní portfolio, které si odnesly domů. Před samotným závěrem si děti zatančily ve vlastně vyrobených sukních v dešti.

Děkujeme všem za nezapomenutelné zážitky. Bylo nám s vámi moc fajn.

Pavlína Klaudová, pedagog 1. stupně

 

Zpět